Fırsatlarımızdan Haberdar Olun.

Annenize zahmet olmasın diye, biz yaptık onun yerine...

 

Mevlana, Erişte ve Yufka Ekmeği ile fark yarattı

Yufka, erişte ve yufka ekmeğiyle Aydın’ın yanı sıra Ege Bölgesi’ne de hizmet veren Mevlana Yufka’nın, erişte ve yufka ekmeği de yufkası kadar beğenildi.

Küçük bir atölyede 1999 yılında hizmete başlayan Mevlana Yufka, 2005 yılında Efeler’deki fabrikası ile hemen hemen tüm Ege Bölgesi’ne hizmet veriyor. Ege Bölgesi’nde birçok noktada Mevlana Yufka ürünlerinin bulunduğunu söyleyen Mevlana Yufka Genel Müdürü Resul Tuna, büyük marketlerde de Mevlana Yufka ürünlerinin yer aldığını açıkladı.

KEPEKLİ ERİŞTE DE ÜRETİYORLAR

Bu yıl başından itibaren yufkanın yanı sıra 3 farklı yöresel ürünü de piyasa sunan Mevlana Yufka’nın, özellikle erişte ve yufka ekmeği büyük ilgi gördü. Mevlana Yufka Genel Müdürü Resul Tuna, “Annenize zahmet olmasın diye, biz yaptık onun yerine” sloganına dikkati çekerek, “Annelerimizin yaptığı köy ekmeğini, yufka ekmeğini eski tadını kokusunu hatırlatmak, yaşatmak için ürünlerimizi kaliteli bir ambalajla sunuyoruz. Yöresel ürünleri unutturmamak istiyoruz. Diğer ürünümüz yöresel bir lezzet olan doğal erişte. Erişte yapımında sarı buğday unu kullanıyoruz, yumurtasını da en güzel şekilde kullanmaya çalışıyoruz. Bebekler için de tamamen sütle yoğrulmuş özel bir erişte üretiyoruz. Formunun korumak isteyen kadınları da düşünerek, tam buğday unundan kepekli erişte üretiyoruz” diye konuştu.

GÜNLÜK ÜRETİM KAPASİTESİ 3 TON

Geçen yıl işletmelerini yenilediklerini ve bu yıl sonuna doğru da daha büyük olan yeni işletmelerine geçeceklerini ifade eden Tuna, 400 metrekare olan işletmeyi 600 metrekareye çıkardıklarını, daha kaliteli üretim yaparak, bölgeyi geliştirmeyi hedeflediklerini bildirdi. Geçen yıl yüzde 10-15 oranında bir büyüme sağladıklarını söyleyen Tuna, bu yıl sonuna kadar da hedeflerinin yüzde 30 oranında büyümek olduğunu açıkladı.

Yufka sektörüne 1999 yılında başlayan Mevlana Yufka, günde 3 ton üretim kapasitesiyle ürünlerini en taze şekilde müşterileriyle buluşturuyor. (SERCAN ÖRÜN)

Resimler

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

Sepetim

Sepetim

Resim Ürün Adı Adet Birim Fiyatı